Пожалуйста подождите...
 
Транспортна стратегія України буде представлена для публічного обговорення протягом ...

Міністерство інфраструктури України активно співпрацює з Єврокомісією над проектом перегляду Національної Транспортної стратегії 2030 та адміністративною реформою. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час брифінгу, який відбувся 16 серпня 2016 року.

Лучшие предложения для авиаперелетов

"Сьогодні у нас відбуваються дві знакові події: завершення першої фази підготовки Транспортної стратегії та перші співбесіди в технічний офіс підтримки реформ. Усі 2 проекти відбуваються за технічної та фінансової підтримки Євросоюзу.Що стосується транспортної стратегії: спільно з ЄС ми зробили перший крок у формуванні транспортної стратегії – визначили пріоритети та загальне бачення на основі яких і буде сформовано стратегію", - заявив В.Омелян.

За його словами, Стратегія охоплюватиме період до 2030 року і визначить напрямок розвитку сектору на наступні 15 років. Стратегія базується на положеннях Угоди про Асоціацію та Стратегії сталого розвитку України – 2020 і охопить усі заплановані реформи та напрямки роботи, включаючи адміністративну реформу Міністерства.

За словами Міністра, Визначені основні пріоритети. Їх п’ять:

1. Ефективність державного управління у сфері транспорту

Удосконалення управління та прозорість транспортного сектору є невід’ємною частиною стратегії боротьби з корупцією. Завдяки дерегуляції та лібералізації стане можливим залучити приватних операторів до транспортного сектору України, а завдяки запровадженню принципів корпоративного управління державними підприємствами можна буде істотним чином покращити показники їхньої роботи.

Міністерство й надалі концентруватиме свою діяльність на вдосконаленні процесів розробки політики. Окрім того, великі сподівання покладаються на проведення реформи державного управління, внаслідок якої має бути створено належну систему держ.управління за якої державні установи впроваджуватимуть неупереджене регулювання.

2. Надання якісних та ефективних транспортних послуг

Застосування підходу інтегрованих транспортних систем для задоволення потреб споживачів та максимізації економічних прибутків від наявних виробничих фондів. Впровадження нових технологій для підвищення ефективності функціонування транспорту та надання послуг, пріоритизація належного утримання існуючої інфраструктури над проектами залучення нових інвестицій.

Підвищення енергозбереження та впровадження екологічної політики.

Усунення існуючих перешкод для розвитку логістики та мультимодальних рішень в рамках національних коридорів, інтеграція до TЄМ-T та покращення умов транзиту.

3. Забезпечення сталого фінансування транспорту

Достатнє та надійне фінансування транспортної інфраструктури (прямі та непрямі податки, інші неподаткові надходження) є обов’язковою умовою забезпечення стабільного надання транспортних послуг.

Запровадження принципу “платить користувач” та введення механізму цільового фінансування транспорту. Необхідно підтримати залучення приватного капіталу за умови наявності економічних переваг його залучення. Підтримка діалогу з МФО є запорукою розвитку транспортного сектору.

Надання державного фінансування має здійснюватися на засадах прозорого механізму пріоритизації, економічної ефективності та прозорості державних закупівель. Встановлення відкритої комунікації та розкриття інформації щодо планування використання бюджетних коштів та фактичних видатків.

4. Підвищення транспортної безпеки та надійності

Зменшення загрози транспорту для життя людей, особливо у міських поселеннях, та підвищення безпеки користувачів транспорту.

5. Підвищення міської мобільності та регіональна інтеграція

Забезпечення доступних, належних та надійних громадських перевезень, регіональних транспортних сполучень, які стимулюватимуть розвиток регіональних кластерів та мобільність робочої сили.

"На основі цих пріоритетів розроблятимуться відповідні стратегії та заходи, необхідні для досягнення встановлених цілей до 2030 року. Транспортна стратегія України буде представлена для публічного обговорення протягом трьох-чотирьох місяців", - наголосив Міністр

"Що стосується технічного офісу підтримки реформ, то сьогодні пройдуть співбесіди на посаду Керівника офісу та головного координатора юридичного напрямку. Технічний офіс підтримки реформ візьме безпосередню участь у формуванні та імплементації транспортної стратегії в рамках чого, буде служити прямим каталізатором у реформуванні сектору. Незалежні спеціалісти будуть займатися реформою дорожнього фонду, створенням морської та залізничної адміністрації, децентралізацією, боротьбою із корупцією, прозорою приватизацією тощо. Завдяки технічному офісу підтримки реформ ми суттєво збільшимо професіональну потужністьМіністерства. Створення цього офісу є частиною адміністративної реформи і офіс підтримки реформ стане інкубатором кадрів для нової структури Міністерства", - додав Володимир Омелян.

Back to NEWS list
[!]copyright