Пожалуйста подождите...
 
Відкритий лист Всеукраїнської профспілки пілотів до Прем’єр-міністру України щодо спрощення ...

Відкритий лист
про спрощення порядку впровадження актів законодавства ЄС (у сфері авіації)

від "01" червня 2017 року

Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.

Шановний Володимире Борисовичу!

31 травня 2017 р. у ході засідання Уряду Вами було публічно заявлено про вимогу від усіх міністерств забезпечити якнайшвидше виконання умов Угоди про асоціацію із Європейським Союзом (ЄС) і наголошено на персональній відповідальності міністрів за виконання євроінтеграційних заходів.

Парафована Угода про Спільний авіаційний простір (САП) є частиною Угоди про асоціацію із ЄС, вона містить 65 актів законодавства ЄС, що підлягають інкорпоруванню в законодавство України.

Яскравим прикладом того, як бюрократи блокують євроінтеграцію є План пріоритетних дій Уряду на 2016 р., затверджений Розпорядженням КМУ від 27.05.16 № 418 (в частині приєднання України до Європейського авіаційного простору). Згідно з цим Планом (с.191) впровадження актів законодавства ЄС в Україні ставиться в залежність від підписання Угоди про САП. Розпорядження КМУ створило додаткові бюрократичні перешкоди для впровадження актів законодавства ЄС (можливість чиновників нічого не робити) до моменту підписання Угоди про САП. Ситуація в 2017 р. не змінилась.

Ще одним яскравим та неостаннім прикладом "євроінтеграції" в сфері авіації є застаріле, але чинне "Наставление по производству полетов в гражданской авиации СССР (НПП ГА-85), утвержденное Приказом Министерства гражданской авиации СССР № 77 от 08.04.85".

Найважливіше є те, що на сьогодні є всі можливості для впровадження у вигляді оригіналурегламентів ЄС, які закріплені у додатках до парафованої Угоди про САП. Існують приклади того, як можна здійснити адаптацію законодавства України до законодавства ЄС в сфері авіаційного транспорту щонайшвидше та без додаткового витрачання бюджетних коштів та коштів, які виділяються ЄС. Так, накази Державіаслужби України № 223 від 27.03.2006 р. та № 137 від 21.02.2006 р. не містять жодних додатків, дозволяють застосовувати європейські документи у вигляді оригіналу. До того ж, у 2011 р. був прийнятий Повітряний кодекс України, в якому на законодавчому рівні було уповноважено Державіаслужбу України приймати авіаційні правила відповідно до структури документів ЄС (ст. 11). Однак Державіаслужба, не вказуючи причин, офіційно повідомила Всеукраїнську профспілку пілотів (лист № 1.16-3256-17 від 06.04.2017 р.), що не може впроваджувати регламенти ЄС у вигляді оригіналу, незважаючи на вищезазначені приклади.

Ми вже кілька років пропонуємо застосувати вищезазначені прецеденти для спрощення введення в дію актів законодавства ЄС. Це дозволить економити державні кошти на розроблення національних норм та використовувати кошти, що виділені ЄС, на навчання працівників державних органів влади щодо застосування актів законодавства ЄС на практиці.

Така ситуація беззаперечно потребує Вашого втручання та "тахікардії" для чиновників Державіаслужби та Мінінфраструктури. Дуже сподіваємось, що наш лист буде розглянуто Вами належним чином та не буде передоручено тим, хто блокує введення в дію актів законодавства ЄС.

З повагою,
Голова Всеукраїнської профспілки пілотів,
Командир ПС Боїнг-737 О.М. Полянський

Посилання:



Прем'єр-міністр вимагає від міністрів забезпечити якнайшвидше виконання заходів з європейської інтеграції у рамках Угоди про асоціацію із ЄС http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=250028282&cat_id=244274130Українв відстає від плану імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.
Повний текст: https://www.rbc.ua/rus/news/ukraina-otstaet-plana-implementatsii-soglasheniya-1496222223.html
Back to NEWS list
[!]copyright