Украерорух завершив черговий проект модернізації автоматизованих систем мовлення ...
Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух) завершило черговий масштабний проект удосконалення організації радіомовних передач VOLMET, розпочатий у 2010 році.
Здійснено модернізацію програмного забезпечення автоматизованих систем мовлення метеоінформації VOLMET, що відповідає сучасним вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) та Всесвітньої метеорологічної організації щодо метеорологічного забезпечення аеронавігації. Це сприятиме підвищенню рівня польотно-інформаційного обслуговування на маршрутах і знизить навантаження на авіадиспетчерів, які досі передавали цю інформацію екіпажам повітряних суден голосовими повідомленнями. Таким чином фахівці з управління повітряним рухом матимуть більше часу для прийняття необхідних рішень, що сприятиме підвищенню безпеки повітряного руху.
Модернізоване програмне забезпечення ґрунтується на найсучасніших технологіях формування мовних повідомлень. Відтепер система містить підсистему голосового синтезу, за допомогою якої сформовані повідомлення автоматично генеруються для мовлення в ефір. Існує можливість регулювати швидкість і тембр мовлення. При цьому використовується ліцензований синтезатор голосу провідної європейської компанії Acapela Group SA. Також програму мовлення доповнено інформацією про фактичні або очікувані особливі явища погоди за маршрутом польоту (SIGMET). У ході випробувань системи отримано позитивні відгуки екіпажів повітряних суден про високу якість мовлення повідомлень англійською мовою на всіх ешелонах польотів. На нинішньому етапі модернізації здійснено також заміну технічних засобів системи і з урахуванням побажань експлуатантів повітряних суден переглянуто програми мовлення на всіх пунктах VOLMET.
За встановленим порядком експлуатанти будуть поінформовані про дату й час введення в експлуатацію модернізованих автоматизованих систем мовлення метеоінформації VOLMET та про оновлені програми мовлення.
Це третя і найбільш масштабна модернізація програмного забезпечення автоматизованих систем мовлення метеоінформації VOLMET, здійснена у 2010 – 2011 роках у зв’язку з упровадженням ІСАО поправок 74 та 75 до Додатку 3 «Метеорологічне забезпечення міжнародної аеронавігації», а також внесенням змін до міжнародних авіаційних метеорологічних кодів та відповідно до вказівки Державіаадміністрації. Дві попередні модернізації були зумовлені змінами до міжнародних авіаційних метеорологічних кодів, внесеними Всесвітньою метеорологічною організацією.
Довідка.
Автоматизовані системи мовлення метеоінформації VOLMET Украерорух упровадив наприкінці 1999 рокув регіональних структурних підрозділах (РСП) «Київцентраеро» та «Кримаерорух», у Дніпропетровському РСП і Хмельницькій службі обслуговування повітряного руху (пізніше цей пункт мовлення було перенесено до Львівського РСП), що сприяло значному підвищенню рівня польотно-інформаційного обслуговування на маршрутах у повітряному просторі України.
Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух) створене у 1992 р. Генеральний директор Украероруху – Юрій Чередніченко. Підприємство надає повний спектр послуг з аеронавігаційного обслуговування: обслуговування повітряного руху, організація потоків повітряного руху, організація і менеджмент повітряного простору, радіотехнічне забезпечення зв’язку, навігації і спостереження, забезпечення метеорологічною та аеронавігаційною інформацією всіх видів польотів у зоні своєї відповідальності, що охоплює 5 районів польотної інформації загальною площею 776442 кв. км. Офіційний веб-сайт Украероруху – http://uksatse.ua