У Мінську проходить 7 нарада Сторін Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у ...
13 - 16 червня 2017 року у м. Мінськ, Республіка Білорусь проходить 7 нарада Сторін Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті та 3 нарада Сторін Протоколу про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті, де взяв участь заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань. Україною реалізується низка важливих для всіх країн-учасниць Стратегії ЄС для Дунайського регіону інфраструктурних проектів, націлених на інтегрований розвиток внутрішнього водного транспорту та судноплавства на р. Дунай. На засіданні головним відкритим питанням було відсутність врегулювання Україною у повному обсязі заходів, пов’язаних з імплементацією положень Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо) до чинного законодавства України у цілому та безпосередньо у відношенні до проекту "Створення глибоководного суднового ходу р. Дунай – Чорне море на українській ділянці дельти".
SALE Air tickets for EU countries only until June 30 - ONLINE
Основним проблемним питанням щодо реалізації рішень Нарад Сторін, а також висновків сесій Імплементаційного Комітету Конвенції Еспо, є питання щодо забезпечення належної імплементації українського законодавства до положень Конвенції Еспо (безвідносно до конкретного проекту ГСХ р. Дунай – Чорне море). Існує об’єктивна необхідність підтримання досягнутих на ГСХ "Дунай-Чорне море" глибин, для того, щоб не допустити швидкого перерозподілу стоку води і, відповідно порушення екологічної рівноваги, про що зазначено у звіті експертів, які здійснювали у 2015 році дослідження стану виконання міжнародних зобов’язань Румунією та Україною в дельті р. Дунай, підготовленого на замовлення Європейської Комісії.
Ukraine Aviation Portal
У випадку зупинки експлуатаційного днопоглиблення морський підхідний канал ГСХ р. Дунай – Чорне море остаточно втратить навігаційні глибини в умовах весняного паводку протягом одного – двох місяців.
Віктор Довгань зазначив, що Україною на постійній основі вживаються заходи, як на зовнішньо-політичному рівні, так і на рівні міжвідомчому щодо пошуку компромісу та закриття кейсу стосовно проекту "Створення глибоководного суднового ходу р. Дунай – Чорне море на українській ділянці дельти" у рамках Конвенції Еспо. Теперішні переговори черговий крок на цьому непростому шляху між Румунією та Україною, далі Міжурядова комісія в Бухаресті 10-11 липня 2017 року.